KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4137028

nr 413 7028

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 3 st, Barnporträtt, signerad, varav en daterad 1928, 13x11, 13x11, 12x15

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 maj 2006

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason